Organizacja wesela


chleb
chleb

POWITANIE MŁODEJ PARY  Powitanie Młodej Pary może przybrać różną formę. Tradycyjnie w restauracji wyznaczona osoba wita ich chlebem i solą a nasz solista zaprasza do toastu i składania życzeń. Po uroczystym toaście Młodzi rzucają kieliszki za siebie – na szczęście. Bywa też powitanie na zewnątrz wtedy nasi muzycy grający na instr. dętych i akustycznych witają młodych marszem a solista prowadzi całą ceremonię powitania.

pierwszy taniec
pierwszy taniec

PIERWSZY TANIEC  To najważniejszy taniec dla Młodej Pary. Utwór ten zawsze przygotowujemy na życzenie. Młodych zapraszamy na parkiet a goście naokoło przyglądają się aby za chwile do nich dołączyć. Często główni bohaterowie mają przygotowany „układ” i tańczą sami do końca wśród gorących oklasków i okrzyków podziwu.

zabawa weselna
zabawa weselna

TANIEC INTEGRACYJNY Polega na tym, że panowie robią kółeczko na zewnątrz a panie w środku. Muzyka gra jedni obracają się w lewo a drudzy w prawo. Kiedy muzyka przestaje grać wszyscy się zatrzymują. Osoby które stoją naprzeciw siebie przedstawiają się i proszą do tańca. W ten sposób poznają się. Całość prowadzi solista-wodzirej. Teraz kiedy część gości poznała się i lepiej poczuła , może odważnie z uśmiechem na twarzy zatańczyć następny „kawałek”.

oczepiny
oczepiny

OCZEPINY  Oczepiny to tradycyjny, polski obrzęd weselny. Odbywa się na każdym weselu i polega na wyborze nowej Młodej Pary. Zawsze o godzinie 24.00. Wszyscy wiemy jak to się odbywa ale nasz solista robi to ciekawiej – na wesoło. Dużo rozmawia i dowcipkuje z uczestnikami by w końcu połączyć Młodych radosnym węzłem. Całości towarzyszą akcenty muzyczne. Zawsze staramy się wzbudzić dużą ciekawość i zainteresowanie. Chce dodać, że w różnych rejonach Polski odbywa się to inaczej. Doświadczony zespół wie o tym i jest do tego przygotowany.

zabawa
zabawa

QUIZ DLA PARY MŁODEJ  Jest to fajna rozrywka dla wszystkich. Polega na tym, że młodzi ustawieni tyłem do siebie odpowiadają na zadawane pytania w odpowiedzi podnosząc lewą lub prawą rękę. Śmiechu jest co niemiara…bo czasami zdarza się, że wspólnie jako pierwsi powiedzieli ”kocham” lub, że „oboje będą rządzić pieniędzmi” Wszyscy goście stoją wokół i pękają ze śmiechu.

podziękowanie
podziękowanie

PODZIĘKOWANIE DLA RODZICÓW  Rodzice są najważniejsi dlatego podczas tej wzruszjacej ceremonii leją się łzy. Często zdarza się, że właśnie z tego powodu i zbyt dużych emocji i wzruszeń niektórzy z niej rezygnują. Wszyscy wiemy jak to się odbywa i nie muszę o tym pisać jednak często proszą nas o inną piosenkę zamiast oklepanej „Cudownych Rodziców”. Mamy więc dwie inne propozycje. Nie jest łatwo dobrać odpowiednią melodie ale myślę, że nam to się udało.

zabawa weselna
zabawa weselna

ZABAWY WESELNE  Zaraz po oczepinach większość zespołów proponuje zabawy w których uczestniczą rozochoceni goście. Wystarczy kilkanaście osób do wcześnie wybranej zabawy. Dzisiaj zwyczaj ten powoli zanika i coraz więcej Młodych z tego rezygnuje. Stały się one monotonne i nieciekawe. Większość proponowanych dziś zabaw nie powinno mieć miejsca a poziom ich przypomina niedawne czasy gdzie udane wesele mierzone było ilością wypitej wódki. Jeśli jednak jest takie życzenie staramy się zaproponować coś co może śmieszyć a nie ośmieszać a jednocześnie „na poziomie” Całość poprowadzi solista – wodzirej.

przerwa
przerwa

PRZERWY - KIEDY I JAKIE DŁUGIE  Będąc tak długo na muzycznym „rynku” mamy olbrzymie doświadczenie sceniczne. Wiemy kiedy grać a kiedy zrobić przerwę. Początek zabawy jest zawsze najtrudniejszy. Należy grać często ale krótkie bloki taneczne tak aby zainteresować skrępowanych i „zagubionych” gości. Krótkie bloki dlatego aby była możliwość jak najczęstszej zmiany partnera. Rozkręcanie imprezy może trwać nawet trzy godziny. Później już leci, rozbawieni weselnicy mogą tańczyć i uczestniczyć we wspólnej zabawie która może trwać w jednym bloku nawet godzinę. Dla wypełnienia pustki w przerwach puszczamy specjalnie dobraną i przyjemną dla ucha muzykę elektroniczną. Jeśli jest z nami skrzypek wtedy on zabawia gości przy stolikach podczas przerw grając muzykę popularną, romans cygański, czardasza czy utwór zaproponowany przez gości.